Przeskocz do treści

Uroczystość Wszystkich Świętych

W tym dniu pragniemy oddać cześć wyznawcom Chrystusa, którzy po dobrym i uczciwym życiu osiągnęli wieczne z Nim zjednoczenie w Jego królestwie. Msze św. w kościele będą odprawione o godz. 830 i 1030.

O godz. 1400 na cmentarzu komunalnym będzie odprawiona procesja i modlitwy za zmarłych spoczywających na tym cmentarzu. Zapraszam wszystkich do udziału w tej liturgii.

Wierni, którzy 1 i 2 Listopada nawiedzą kościół i odmówią Wierzę i Ojcze nasz, mogą pod zwykłymi warunkami dostąpić odpustu zupełnego, który można ofiarować za dusze w czyśćcu cierpiące. Wierni, którzy w dniach od 1 do 8 Listopada pobożnie nawiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych również pod zwykłymi warunkami mogą uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za dusze  w czyśćcu cierpiące. Warunki zwykłe odpustu to: bycie w stanie łaski uświęcającej; wolność od przywiązania do grzechu, nawet lekkiego; przyjęcie Komunii św.; modlitwa w intencjach Ojca św.

Od 1 do 8 listopada po Mszach św. będziemy czytać wypominki jednorazowe i modlić się za zmarłych. Msze wieczorne o godzinie 17:00.