Przeskocz do treści

Witamy

na stronie Parafii Miłosierdzia Bożego w Chrzanowie - Osiedle Kąty

Jesteśmy najmłodszą i najmniejszą wspólnotą parafialną w Chrzanowie. Chociaż nasz kościół wybudowaliśmy przed dwudziestu pięciu laty, to jednak dopiero w 2004 roku staliśmy się samodzielną parafią.59819253-1851-49ad-a3a6-14a8285c2d48


Naszą rodziną parafię postanowiliśmy zawierzyć Miłosierdziu Bożemu i jesteśmy dumni z tego, iż na ziemi chrzanowskiej pozostajemy jedyną wspólnotą poświęconą tej wielkiej tajemnicy, której szczególnymi orędownikami byli św. Faustyna Kowalska i św. Jan Paweł II.


Nie wstydzimy się z tego, że mamy najmniejszy kościół w mieście. Wielu gości i sympatyków naszej parafii doceniło jej kameralny klimat i doświadczenie wspólnoty, o które ciężko w dużych, miejskich kościołach.

Potrzebą wspólnej modlitwy wyrazili nasi ojcowie dużo wcześniej, budując w 1890 roku neogotycką kaplicę przy głównej drodze przebiegającej przez nasze osiedle w kierunku Śląska. I chociaż przez długie lata byliśmy parafianami chrzanowskiego św. Mikołaja - najstarszej parafii w mieście, to często spotykaliśmy się w naszej kapliczce przy drodze. O budowniczych tego miejsca świadczą dwa, stare dęby, które strzegą tego świętego miejsca. To one pamiętają wznoszenie nowego kościoła, a dzisiaj przypominają ofiarność naszych przodków.


Jesteśmy świadomi odpowiedzialności rozwoju naszej młodej rodziny parafialnej, a także kościoła, który jest naszą chlubą i drugim domem. Wszystkie te sprawy polecamy Jezusowi Miłosiernemu i świętym naszym patronom.

 Z braterskim pozdrowieniem: 
Szczęść Boże! Parafianie wraz z ks. Proboszczem