Przeskocz do treści

Oaza

Witamy w Oazie!

Jesteśmy grupą należącą do Ruchu Światło Życie i działamy przy parafii Miłosierdzia Bożego w Chrzanowie.

Tworzymy stosunkowo bardzo małą grupę, ponieważ jest nas tylko czwórka. Karolina, Kinga i dwie Ole. Naszą animatorką jest pani Asia.

Na spotkaniach, które odbywaj się co tydzień w piątki, czytamy Pismo Święte, szukamy Boga w naszym życiu, uczymy się miłować, a co za tym idzie szanować wszystkich naszych bliźnich, nawet nieprzyjaciół.

Lektorzy z wizytą u oazowiczek na rekolekcjach w 2011 roku

Oaza także ukazuje nam jak dobrze się modlić. Na spotkaniach możemy powiedzieć również o swoich problemach np. z rodzicami, ze znajomymi czy z nałogami. Jeśli nie chcemy rozmawiać na forum grupy o naszych kłopotach nasza animatorka zawsze nas chętnie wysłucha i udzieli rady.

Oazowiczki Kinga i Karolina
na konkursie palm wielkanocnych

W naszym ruchu znajdujemy też czas na rozrywkę. Na Dniach Wspólnoty organizowanych w parafiach zawsze znajdujemy czas na Boga, ale także na wspólną zabawę. Razem tańczymy, śpiewamy. Są równie organizowane turnieje między parafiami w piłce nożnej, siatkówce, koszykówce itp. itd. Organizujemy pogodne wieczorki i Agapy, uczty miłości, na których zajadamy się słodyczami i świetnie się razem bawimy.

Co dwa tygodnie na spotkaniu ogólnym (na które zapraszamy każdego śpiewamy pieśni przy akompaniamencie gitary. Mamy także zajęcia plastyczne, które prowadzi p. Ewa Koźmin - mama Karoliny.

Chętnie odwiedza nas ksiądz proboszcz Paweł (dzięki niemu i naszej animatorce mamy m.in. mikołajkowe wypady do kina, piesze wycieczki).

Każdy chłopak i każda dziewczyna w wieku gimnazjalnym i licealnym są mile widziani. Jeśli masz wątpliwości-przyjdź, zobacz! Spotkania są darem dla Ciebie, maj pogłębiać Twoją wiedzę o Bogu, innym człowieku i Tobie samym. Nie są w żaden sposób przymusem, jeśli Ci się nie spodobają - zawsze możesz zrezygnować. Zawsze możesz przyjść, porozmawiać. Przyłącz się do oazy, odkryj Boga i siebie na nowo!

SHALOM!

tekst: Kinga Słowik