Przeskocz do treści

Ogłoszenia niedzielne

                                                              II Niedziela Adwent                                                           10 XII 2017

Dziś w całej Polsce obchodzony jest XVIII Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Zbiórka do puszek z przeznaczeniem na pomoc Kościołowi na Wschodzie w naszym kościele będzie w przyszłą niedziele.

O 14.55 Godzina Miłosierdzia.  Roraty codziennie o godz. 18.00  a w sobotę o 8.00.

Kalendarz liturgiczny

Środa  – Wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy, która oddała życie                                  w obronie wiary około 304 roku w Syrakuzach na Sycylii, patronka                                  ociemniałych.

Czwartek  – Wspomnienie św. Jana od Krzyża, kapłana i doktora Kościoła -                                       hiszpański  karmelita, żyjący w XVI w., jeden z największych mistyków i                         teologów  duchowości.

Piątek -  o 17.50 koronka do Miłosierdzia Bożego, o 18.00 Msza św. roratnia i                             uczczenie relikwii św. Faustyny.

Adwentowa spowiedź przed Bożym Narodzeniem będzie w III niedzielę Adwentu    17 grudnia – od godz. 14.00 do 16.00.

Do chorych z Komunią św. pojadę w sobotę 16 XII. Proszę o zgłaszanie chorych. Poświęcone opłatki na stół wigilijny można nabyć po Mszach św. u p. Organisty. Przed kościołem dzieci z „Grupy Lolka” prowadzą kiermasz pamiątek świątecznych.

W przyszła niedzielę (III niedzielę miesiąca) składka z Mszy św. na remonty w naszym kościele. W III niedzielę listopada składka na remonty w naszym kościele wyniosła  3280 zł. Bóg zapłać.

Dziękuje wszystkim paniom, szczególnie z ul.  Ligęzów za sprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. Do sprzątania kościoła w sobotę po Mszy św. o 8.00 zapraszam parafian z ul. Górniczej i Owocowej.

 W tym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej śp. Ludwika Kanię i śp. Helenę Wartalską, której pogrzeb odbędzie się we wtorek o 14.00 w naszym kościele. Polecajmy Ich duszę miłosierdziu Bożemu.