Ogłoszenia duszpasterskie

29 Niedziela zwykła – 17.10.2021 r.

Dzisiaj przypada wspomnienie Św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika.

Kalendarz Liturgiczny

Poniedziałek – święto Św. Łukasza, ewangelisty

Środa – uroczystość Św. Jana Kantego, kapłana, patrona Archidiecezji Krakowskiej

Piątek – uroczystość Św. Jana Pawła II, papieża. Z racji uroczystości nie obowiązuje w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Zapraszam na nabożeństwo różańcowe, które celebrujemy przez cały Październik, od Poniedziałku do Piątku o godz. 1800, w Soboty po Mszy św. o godz. 800, a w Niedziele po każdej Mszy św.

W przyszłą Niedzielę po Mszy św. o godz. 1500 będzie spotkanie dla rodziców, których dzieci przygotowują się do I Komunii św.

Można już przynosić tradycyjne wypominki. Na regale gazetowym są przygotowane kartki. Bardzo proszę zaznaczyć na kartce czy to mają być wypominki roczne czy jednorazowe oraz godzinę Mszy św., przed którą mają być czytane.

Dziękuję Paniom z ul. Spacerowej oraz Paniom z Honorowej Straży NSPJ za posprzątanie naszego kościoła. W najbliższą Sobotę po Mszy św. o godz. 800 do posprzątania kościoła zapraszam Parafian z ul. Polnej.

W Dzień Papieski przy naszym kościele została zebrana do puszek ofiara     w wysokości 846 zł. Całość została przesłana na konto Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękuję.

Polecam najnowszy numer Gościa Niedzielnego. Przeczytamy w nim między innymi o świętych nauczycielach oraz świadectwo amerykańskiego dziennikarza, który z islamu nawrócił się na katolicyzm.

We Wtorek od godz. 1200 w parafialnej salce będzie można bezpłatnie wykonać badanie parametrów stanu zdrowia pod kątem funkcjonowania organów wewnętrznych, napięcia mięśniowego, mineralizacji kości oraz poziomu wody i tkanki tłuszczowej.

Wszystkim życzę dobrej niedzieli i zdrowego, bezpiecznego tygodnia!